Ma 98 lat i właśnie zagrał mecz z Agnieszką Radwańską

05.04.22

Pan Leonid ma 98 lat i uciekając przed wojną z Charkowa znalazł schronienie w Lublinie.  Tu spełnił swoje marzenie i zagrał mecz z Agnieszką Radwańską.

Pan Leonid Stanisławski, według księgi Rekordów Guinessa, jest najstarszym wyczynowym tenisistą na świecie. Po ucieczce z bombardowanego Charkowa znalazł schronienie w Lublinie.

Tu też spełnił swoje marzenie i zagrał mecz z Agnieszką Radwańską.

Wynik meczu, jak określiła pani Agnieszka, to sprawiedliwy remis. Po meczu podarowała mu swoją rakietę i kalendarz z rozgrywkami tenisowymi, żeby pan Leonid mógł już planować w nich swój udział.

- Jestem zachwycona formą pana Leonida. Chciałabym taką mieć w jego wieku. Duże wrażenie zrobił na mnie jego serwis. Serwuje z góry, a to naprawdę jest trudne. Duży szacunek dla pana Leonida. Bardzo dziękuję za mecz i myślę, że rekordy Guinnessa będzie pan zdobywał co rok – podsumowała mecz Agnieszka Radwańska.

- Czytałem o pani Agnieszce w intrenecie, widziałem jej mecze i bardzo chciałem z nią zagrać. Powiedziałem o tym w klubie tenisowym i klika dni później dostałem informację, że moje marzenie się spełni – zdradził nam zadowolony pan Leonid.

Chciał przetrwać wojnę w Charkowie. Bo, jak podkreślał, ma zapasy i słabo słyszy, więc może w nocy spać, bo bomby mu nie przeszkadzają. Niestety niedosłuch uniemożliwiał mu powrót do aktywnego życia. Chcąc zagrać mecz z Radwańską postanowił to zmienić.

- Bałem się, że nie będę słyszał pani Agnieszki, ale i tu pomogli mi dobrzy mieszkańcy Lublina i w Centrum Słuchu Audika dostałem aparaty słuchowe. I nie tylko dobrze słyszałem panią Agnieszkę, ale też udzieliłem wielu wywiadów – dodał pan Leonid.

Pomoc medyczną znalazł w Centrum Słuchu Audika w Lublinie. Tu protetycy przeprowadzili mu bezpłatne badania i dopasowali aparaty słuchowe. Za aparaty miała zapłacić fundacja z Kijowa, ale jest woja, więc nie wiadomo było, kiedy to może się wydarzyć. Wieść o niezwykłym pacjencie szybko rozeszła się po firmie i finalnie Audika podarowała panu Leonidowi aparaty i zaoferowała bieżącą opiekę medyczną.

Pan Leonid ma już na swoim koncie mecz z legendą tenisa Rafaelem Nadalą. Panom udało się go rozegrać podczas Indywidualnych Mistrzostw Świata Seniorów rozgrywanych na Majorce w październiku 2021.

O kim marzy teraz pan Leonid? Z kim chciałby skrzyżować rakietę? Z pewnością już wkrótce usłyszymy.

 img_0054pan

img_0064pan

img_9938-2pan

 

img_0248pan