Bezpłatne badanie słuchu w Warszawie.

Badanie słuchu · Warszawa

Przyjdź na darmową konsultację i bezpłatne badanie słuchu w Warszawie. Wyniki otrzymasz od razu po badaniu. Rekomendujemy, by badać słuch profilaktycznie przynajmniej co 1-2 lata.

Umów bezpłatne badanie    Jak wygląda wizyta?

Ikona przedstawiająca aparat słuchowy BTE.
Centra Słuchu
ponad 600 w Polsce
Ikona przedstawiająca lekarza.
Centra Medyczne
ponad 20 lokalizacji
Ikona przedstawiająca dokumenty refundacyjne NFZ.
Refundacja NFZ
na aparaty słuchowe
Ikona przedstawiająca dłoń z unoszącym się nad nią sercem.
Pełne wsparcie
stacjonarnie i online

Kiedy badanie słuchu w Warszawie?

Ikona przedstawiająca narażone na hałas ucho na szarym tle.
1. Własne przeczucia

Czy choć raz przeszło Ci przez myśl, że różne dźwięki tracą na wyrazistości? Jeśli tak, wykonaj bezpłatne badanie słuchu w Warszawie.

Ikona przedstawiająca rozmowę w postaci komiksowych dymków na szarym tle.
2. Sygnały od najbliższych

Bywa, że rodzina i przyjaciele zauważają problemy ze słuchem szybciej niż osoba, której one dotyczą. Warto o tym rozmawiać.

Ikona przedstawiająca dokumentację pacjenta na szarym tle.
3. Badania kontrolne

Rekomendujemy, by wykonywać badanie słuchu w Warszawie przynajmniej co 1-2 lata. W ten sposób dbasz o zdrowie słuchu.

Umów badanie słuchu w Warszawie.

Umów bezpłatne badanie słuchu · Warszawa

Przyjdź na darmową wizytę i bezpłatne badanie słuchu w Warszawie. Wyniki otrzymasz od razu po badaniu.

1. Kto wykonuje badanie słuchu w Warszawie?

Dla części osób zainteresowanych zdrowiem słuchu może nie być jasne, kto wykonuje badanie słuchu w Warszawie. By przeprowadzić jakiekolwiek badanie, trzeba posiadać odpowiednie kwalifikacje i ukończyć szkolenia. W naszych gabinetach badanie słuchu w Warszawie przeprowadza protetyk słuchu, ale mogą zajmować się tym również lekarze laryngolodzy.

Umów bezpłatną wizytę

Badanie słuchu w Warszawie u protetyka

Protetyk słuchu to osoba z wykształceniem kierunkowym, która może przeprowadzić badanie słuchu w Warszawie, a także zaproponować metodę leczenia ubytku słuchu. Zajmuje się szeroko rozumianym zdrowiem słuchu w zakresie doradztwa i diagnozowania problemów ze słuchem. Badanie słuchu w Warszawie u protetyka to skuteczna metoda profilaktyki zdrowia słuchu, a także dobry kierunek w sytuacji, gdy występują już objawy niedosłuchu.

Żeby skorzystać z badania słuchu w Warszawie u protetyka, nie musisz mieć skierowania od lekarza rodzinnego ani specjalisty. Badania realizowane w naszych gabinetach są bezpłatne, ponieważ chcemy zwiększać świadomość na temat zdrowia słuchu i pomagać w diagnozowaniu problemów. Jeśli chcesz sprawdzić kondycję swojego słuchu, badanie słuchu w Warszawie będzie dobrym wyborem.

Zalety protetyka słuchu

Badanie słuchu w Warszawie u lekarza

Warto zdawać sobie sprawę, że badanie słuchu w Warszawie może przeprowadzić również lekarz laryngolog. To specjalista z wykształceniem medycznym, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób narządów w obrębie głowy i szyi – w tym również problemów ze słuchem. Badanie słuchu w Warszawie u lekarza nie różni się bardzo od wizyty u protetyka słuchu.

Przeprowadzenie badania słuchu w Warszawie na NFZ wymaga uzyskania skierowania od lekarza rodzinnego. Dopiero wtedy możesz udać się do laryngologa. Sama procedura wykonywania badania słuchu w Warszawie jest zbliżona do tego, jak wygląda wizyta w prywatnych gabinetach – wstępna rozmowa, badanie i omówienie wyników. Laryngolog nie dopasowuje jednak aparatów słuchowych, a protetyk słuchu może to zrobić od razu.

2. Jak często robić badanie słuchu w Warszawie?

Bywa, że o zdrowiu słuchu przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy zauważamy już pierwsze problemy. Rekomendacje specjalistów, jak często robić badanie słuchu w Warszawie, są jednak jasne. Nasi protetycy sugerują, żeby badać słuch co 1-2 lata nawet, gdy nie dostrzegasz objawów ubytku słuchu. Jeśli jednak widzisz problem, wizyta na badanie słuchu w Warszawie jest potrzebna od razu.

Profilaktyczne badanie słuchu w Warszawie

Jeśli masz wrażenie, że słuch jest w dobrej kondycji, warto pamiętać o badaniu słuchu w Warszawie co 1-2 lata. Taka wizyta ma charakter profilaktyczny, jest dosyć krótka i nie wiąże się u nas z żadnymi kosztami. Profilaktyczne badanie słuchu w Warszawie umożliwia wychwycenie nawet tych naprawdę delikatnych zmian w jakości słyszenia – być może umyka Ci tylko kilka dźwięków i jeszcze nie odczuwasz tego na co dzień.

Ubytek słuchu rozwija się powoli. Bywa, że to rodzina i przyjaciele zauważają problemy ze słuchem szybciej niż osoba, której one dotyczą. Przeprowadzając badanie słuchu w Warszawie co 1-2 lata możemy kontrolować zdrowie słuchu na bieżąco, więc nawet drobne zmiany nie umkną uwadze specjalisty. Im szybciej wykryty ubytek słuchu, tym łatwiej jest odzyskać komfort słyszenia – dlatego profilaktyczne badanie słuchu w Warszawie jest naprawdę ważne i zachęcamy, by o nim pamiętać.

Badanie słuchu w Warszawie a objawy niedosłuchu

Wiele osób decyduje się na badanie słuchu w Warszawie dopiero, kiedy zauważa już pogorszenie słyszenia. Ich uwagę zwraca najczęściej konieczność ustawiania głośniej telewizora, coraz częstsze proszenie innych o powtórzenie wypowiedzi, a także reakcje na problemy ze słuchem ze strony rodziny i przyjaciół. Takie sytuacje to jasne sygnały, że należy jak najszybciej udać się na badanie słuchu w Warszawie i podjąć działania.

Niedosłuch odbiorczy jest najczęściej występującym rodzajem ubytku słuchu i w większości przypadków nie da się go już cofnąć. Dzięki przeprowadzeniu badania słuchu w Warszawie można jednak określić jego stopień, a poprzez rehabilitację zahamować lub chociaż spowolnić dalszy rozwój. To szczególnie ważne w przypadku występujących już objawów ubytku słuchu. Nie zwlekaj zatem z wizytą i badaniem słuchu w Warszawie.

Umów bezpłatne badanie

3. Ile trwa badanie słuchu w Warszawie?

Standardowe badanie słuchu w Warszawie trwa około 15 minut, jest więc naprawdę szybkim badaniem. Oczywiście należy wziąć jeszcze pod uwagę czas potrzebny na pozostałe elementy wizyty. Dzięki którym pacjent otrzymuje pełny obraz swojej sytuacji zdrowotnej, a protetyk słuchu może zaproponować dużo lepsze rozwiązania. Poza badaniem słuchu w Warszawie na wizytę składa się wstępna rozmowa, badanie otoskopem oraz omówienie wyników.

Protetyk słuchu przeprowadza zazwyczaj krótki wywiad poprzedzający samo badanie słuchu w Warszawie. W ten sposób może lepiej zrozumieć kwestie, na które powinien zwrócić szczególną uwagę – oczekiwania pacjenta oraz problemy, z którymi osoba badana zmaga się na co dzień. Po zakończeniu rozmowy specjalista tłumaczy, na czym dokładnie polega badanie słuchu w Warszawie. Przeprowadza je, a następnie omawia wyniki.

4. Jakie są rodzaje badania słuchu w Warszawie?

Pytając o badanie słuchu w Warszawie, mamy najczęściej na myśli tę najbardziej standardową procedurę – audiometrię tonalną. W zależności od potrzeb diagnostycznych można jednak wybierać pomiędzy różnymi metodami. Tympanometria sprawdza stan błony bębenkowej, a badanie słuchu online pozwala wstępnie ocenić, czy zdrowie naszego słuchu wymaga wsparcia. Tłumaczymy, jakie są rodzaje badania słuchu w Warszawie.

Audiometria tonalna w Warszawie

Audiometria tonalna to jedno z najczęściej wykonywanych badań słuchu. Dzięki niemu specjalista może łatwo wykryć problemy ze słuchem, a także określić stopień i rodzaj ubytku słuchu. Audiometria tonalna w Warszawie pełni również rolę badania profilaktycznego i zalecamy wykonywać ją przynajmniej co 1-2 lata u wszystkich dorosłych – szczególnie, że trwa tylko około 15 minut i nie wiąże się z żadnymi kosztami.

Przed umówieniem wizyty dobrze jest sprawdzić, jak wygląda audiometria tonalna w Warszawie. Badanie to przeprowadza się w specjalnie wyciszonym pomieszczeniu, a pacjent otrzymuje nauszne słuchawki oraz niewielki przycisk. W czasie trwania tego badania słuchu w Warszawie osoba badana słyszy różne dźwięki emitowane przez słuchawki, a jej zadaniem jest sygnalizować każdy usłyszany dźwięk poprzez naciśnięcie przycisku.

Audiometria tonalna w Warszawie

Tympanometria w Warszawie

Tympanometria pozwala bezboleśnie sprawdzić kondycję błony bębenkowej oraz innych struktur ucha środkowego. Trwa około 15 minut i jest badaniem obiektywnym. Znaczy to, że tympanometria w Warszawie może być z powodzeniem stosowana również u osób, które z różnych przyczyn nie mogą aktywnie współpracować ze specjalistą. Co szczególnie ważne dla rodziców, to badanie słuchu jest dostępne już powyżej 1. miesiąca życia pacjenta.

Wizyta, na której przeprowadzana jest tympanometria w Warszawie, nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Cała procedura polega na umieszczeniu w badanym uchu sondy, która sprawdza reakcje błony bębenkowej na delikatne zmiany ciśnienia. Po zakończeniu badania słuchu w Warszawie specjalista odczytuje wyniki, dokładnie je analizuje i odpowiada na wszystkie pytania.

Tympanometria w Warszawie

Test słuchu online

Chociaż test słuchu online nie zastępuje standardowego badania słuchu w Warszawie, może być dobrą metodą wstępnej oceny stanu zdrowia narządu słuchu. Podobnie jak badanie w gabinecie, test słuchu online jest bezbolesny i bardzo szybki – jego wykonanie zajmuje ok. 5 minut. W odróżnieniu od standardowego badania słuchu w Warszawie nie wymaga on też wychodzenia z domu!

Być może zastanawiasz się, czym różnią się test słuchu online i standardowe badanie słuchu w Warszawie. W przypadku testu słuchu online ważne jest, by korzystać z niego tylko jako metody pomocniczej, a nie jednoznacznej diagnozy. Jeśli test słuchu online wskazał, że nie istnieje ryzyko występowania niedosłuchu, należy udać się na badanie słuchu w Warszawie po kompletną diagnostykę w gabinecie.

Wykonaj test słuchu online

5. Ile kosztuje badanie słuchu w Warszawie?

Jak wiele innych świadczeń, badanie słuchu w Warszawie można przeprowadzić zarówno na NFZ, jak i w prywatnej klinice. Możliwość przeprowadzenia tej procedury w ramach ubezpieczenia zdrowotnego wymaga jednak wcześniejszej wizyty u lekarza rodzinnego, a także uzyskania skierowania do specjalisty. Najczęściej jest to lekarz laryngolog. Jednak ile kosztuje badanie słuchu w Warszawie prywatnie?

Cena badania słuchu w Warszawie może się różnić w zależności od lokalizacji gabinetu, a także doświadczenia specjalisty. Generalnie nie jest to jednak droga usługa – badanie słuchu w Warszawie kosztuje średnio 20-50 złotych. Co ważne, nasze Centra Słuchu na terenie całego kraju oferują badanie słuchu za darmo, ponieważ chcemy stale zwiększać dostępność tak ważnych badań.

Umów bezpłatną wizytę

Badanie słuchu w Warszawie – jak wygląda?

Standardowe badanie słuchu w Warszawie trwa zaledwie 15 minut, ale wiąże się również z innymi ważnymi elementami wizyty – np. rozmową wstępną ze specjalistą czy badaniem uszu otoskopem. Zobacz, jak wygląda badanie słuchu w Warszawie krok po kroku.

Pamiętaj, że cała wizyta i badanie słuchu są zawsze darmowe.

Umów bezpłatne badanie    Gabinety w Warszawie

TRANSKRYPCJA DŹWIĘKU TRANSKRYPCJA OBRAZU
Energiczna muzyka w tle.
Lektor: Jak wygląda badanie słuchu? Zobacz, jak wygląda badanie słuchu w gabinecie Audika. Logotyp Audika oraz napis „Jak wygląda badanie słuchu?”.
Lektor: Nasz protetyk słuchu porozmawia z Tobą o problemach ze słuchem, zapyta o Twoją historię chorób oraz całościowy styl życia. Protetyk słuchu rozmawia z pacjentem w gabinecie.
Lektor: Następnie protetyk słuchu przeprowadzi badanie ucha przy pomocy otoskopu. Specjalista zwróci uwagę na ewentualną obecności woskowiny oraz cechy anatomiczne. Pacjent siedzi w fotelu, a protetyk słuchu przeprowadza badanie ucha przy pomocy otoskopu.
Lektor: Protetyk słuchu poprosi Cię o wejście do kabiny ciszy, gdzie przeprowadzi testy tonów, mowy i słów. Pacjent wchodzi do kabiny ciszy, a protetyk słuchu odtwarza dźwięki w słuchawkach.
Lektor: Audika wykracza poza podstawowe badanie słuchu, opierając się na następujących filarach. Na ekranie pojawia się wykres przedstawiający różnicę pomiędzy podstawowym badaniem słuchu a badaniem słuchu w gabinecie Audika.
Lektor: Niuanse audiologiczne, poznawcze, psychologiczne i subiektywne. Na ekranie pojawia się ikona ucha (niuanse audiologiczne), mózgu (niuanse poznawcze), puzzli (niuanse psychologiczne) i grupy ludzi (niuanse subiektywne).
Lektor: Po zakończeniu badania słuchu otrzymasz wynik tego samego dnia. Protetyk słuchu rozmawia z pacjentem o jego wynikach badania słuchu.
Lektor: Jeśli nie masz ubytku słuchu, świetnie! Zalecamy profilaktyczne badanie słuchu przynajmniej raz w roku, jeśli masz ponad 60 lat. Pacjent ze zdrowym słuchem wychodzi z gabinetu.
Lektor: Jeśli zostanie wykryty niedosłuch, protetyk słuchu zaproponuje Ci kilka modeli aparatów słuchowych. Pacjent z diagnozą ubytku słuchu rozmawia ze specjalistą, a protetyk słuchu opowiada o różnych modelach aparatów słuchowych.
Lektor: Badanie słuchu jest proste i zajmuje około 15 minut. Pracownicy gabinetu Audika żegnają się z pacjentem po udanej wizycie.
Lektor: Możesz zarezerwować bezpłatne badanie słuchu w Audika już dziś! Logotyp Audika oraz napis „Możesz zarezerwować bezpłatne badanie słuchu w Audika już dziś!”.

Gabinety badania słuchu · Warszawa

Mamy aż 27 Centrów Słuchu, w których możesz przyjść na badanie słuchu w Warszawie. Pamiętaj, by kontrolować zdrowie słuchu profilaktycznie przynajmniej co 1-2 lata. Jeśli zauważasz pierwsze objawy ubytku słuchu, bezpłatna wizyta i badanie słuchu w Warszawie nie powinny czekać.

Umów bezpłatną wizytę

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
Al. Jerozolimskie 25/1

Śródmieście
00-508 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
Al. Niepodległ. 24/30

Mokotów
02-653 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
ul. Andersa 20

Śródmieście
00-201 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
ul. Cegłowska 80

Bielany
01-809 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
ul. Dąbrowskiego 16

Mokotów
02-558 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
ul. Dąbrowszczaków 5A

Praga-Północ
03-476 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
ul. Górczewska 89

Wola
01-401 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
ul. Jadźwingów 9

Mokotów
02-692 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
ul. Kartezjusza 2

Bemowo
01-480 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
ul. Kochanowskiego 19

Bielany
01-864 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
ul. Koszykowa 78

Śródmieście
00-671 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
ul. Księcia Janusza 23

Wola
01-452 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
ul. Lanciego 13

Ursynów
02-792 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
ul. Nowowiejska 7

Śródmieście
00-643 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
ul. Ostrołęcka 4

Praga-Południe
04-102 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
ul. Pasaż Ursynowski 7

Ursynów
02-784 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
ul. Romera 4

Ursynów
02-784 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
ul. Solec 99

Śródmieście
00-382 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
ul. Sosnkowskiego 18

Ursus
02-495 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
ul. Strusia 4/8

Wawer
04-564 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
ul. Strusia 7

Wawer
04-564 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
ul. Szaserów 128

Praga-Południe
04-349 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
ul. Szczęśliwicka 36

Ochota
02-353 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
ul. Wołoska 137

Mokotów
02-507 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
ul. Żeromskiego 33

Bielany
01-882 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
ul. Znanieckiego 16C

Praga-Południe
03-980 Warszawa
Szczegóły

Ikona przedstawiająca pinezkę lokalizacji na szarym tle.
ul. Żwirki i Wigury 63A

Ochota
02-091 Warszawa
Szczegóły