Umów się na bezpłatne badanie słuchu

Wyniki wraz z wyjaśnieniem otrzymasz od razu po badaniu.

Wyślij formularz, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 48 godzin.

PYTANIE 1 Z 2
Czy miałeś już kiedyś badanie słuchu?
PYTANIE 2 Z 2
Czy jesteś już pacjentem Audika?

Krok 1 z 4

Ikona przedstawiająca aparat słuchowy BTE.
Centra Słuchu
ponad 600 w Polsce
Ikona przedstawiająca lekarza.
Centra Medyczne
ponad 20 lokalizacji
Ikona przedstawiająca dokumenty refundacyjne NFZ.
Refundacja NFZ
na aparaty słuchowe
Ikona przedstawiająca dłoń z unoszącym się nad nią sercem.
Pełne wsparcie
stacjonarnie i online

O naszym bezpłatnym badaniu słuchu

  • Badanie słuchu odbywa się w jednym z naszych gabinetów (trwa około godziny)
  • Odbędziesz bezpłatną konsultację z jednym z naszych protetyków słuchu
  • Badanie słuchu wykonujemy przy użyciu specjalistycznego sprzętu
  • Wyniki badania otrzymasz w trakcie konsultacji
  • Oferujemy wiele rodzajów aparatów słuchowych, które możesz wypróbować
  • Badanie słuchu nie zobowiązuje do zakupu aparatu słuchowego

Znajdź najbliższy gabinet

Jak wygląda badanie słuchu

Możesz się zastanawiać, jak wygląda badanie słuchu: w jaki sposób protetyk słuchu sprawdzi, czy masz niedosłuch i czego się dowiesz.

Nasz krótki przewodnik krok po kroku omawia poszczególne etapy, abyś był gotowy na wizytę.

Umów wizytę przez internet

Dźwięk  Obraz
 Jak wygląda badanie słuchu? To jest wyjaśnienie, co dzieje się na badaniu słuchu w Audika. Biały ekran z tekstem: Jak wygląda badanie słuchu? 
Nasz protetyk słuchu usiądzie z Tobą, by porozmawiać o kondycji Twojego słuchu, historii medycznej i stylu życia.  Rysunkowa animacja przedstawia protetyka słuchu i pacjenta, którzy rozmawiają ze sobą przy biurku. Na górze napis: Nasz protetyk słuchu porozmawia z Tobą o kondycji Twojego słuchu, historii medycznej i stylu życia.
 Później przejdzie do fizycznego badania ucha. Protetyk słuchu sprawdzi, czy w Twoich uszach nie występuje problem nadmiernego gromadzenia się woskowiny usznej lub jakiekolwiek inne nieprawidłowości.  Rysunkowa animacja przedstawia siedzącego pacjenta i protetyka słuchu przeprowadzającego fizyczne badanie ucha. Napis na górze: Fizyczne badanie ucha, woskowina uszna, inne nieprawidłowości.
 Zostaniesz poproszony o przejście do kabiny ciszy, gdzie będziesz mógł wykonać testy tonalne, testy mowy oraz audiometrię słowną.  Rysunkowa animacja przedstawia pacjenta siedzącego w przezroczystej kabinie ciszy. Pacjent ma na głowie słuchawki douszne, w dłoni trzyma specjalny przycisk i wykonuje testy słuchu. Napis na górze: Kabina ciszy, testy tonalne, testy mowy, audiometria słowna.
 Audika bazuje na czymś więcej niż podstawowym badaniu słuchu.  Wykres słupkowy z dwoma kolumnami – „podstawowe badanie słuchu” oraz „badanie słuchu Audika”. Druga kolumna jest zdecydowanie wyższa i wyróżniona niebieskim kolorem.
 Łączymy podejście audiologiczne, kognitywne, psychologiczne oraz subiektywne różnice.  Animacja z pojawiającymi się elementami, kolejno: napis „filary”, ikona ucha z napisem audiologiczny, ikona mózgu z napisem kognitywny, ikona puzzli z napisem psychologiczny, ikona ludzi z napisem subiektywne różnice.
 Po wykonaniu Twojego badania słuchu otrzymasz wyniki jeszcze tego samego dnia.  Rysunkowa animacja przedstawia protetyka słuchu i pacjenta, którzy rozmawiają ze sobą przy biurku. Na górze napis: Wyniki tego samego dnia.
 Jeśli nie masz ubytku słuchu – świetnie! Rekomendujemy, by profilaktycznie badać swój słuch przynajmniej raz w roku, jeśli masz więcej niż 60 lat.  Rysunkowa animacja przedstawia idącego mężczyznę. Na górze napis: Brak ubytku słuchu? Świetnie! Rekomendujemy test słuchu raz w roku, jeśli masz ponad 60 lat.
 Ubytek słuchu został stwierdzony? Twój protetyk słuchu zapewni Ci indywidualne rozwiązania rehabilitacji słuchu. Rysunkowa animacja przedstawia pacjenta rozmawiającego z protetykiem słuchu w gabinecie. Na górze napis: Stwierdzony ubytek słuchu? Zapewnimy indywidualne rozwiązania słuchowe.
 Badanie słuchu jest proste i zajmuje nie więcej niż 30 minut. Rysunkowa animacja machających do siebie protetyków słuchu i pacjenta. Na górze napis: Badanie słuchu jest proste i trwa ok. 30 minut.
 Umów swoje bezpłatne badanie słuchu w Audika jeszcze dzisiaj!  Biały ekran z tekstem: Umów swoje bezpłatne badanie słuchu w Audika jeszcze dzisiaj! www.audika.pl

Co się dzieje po badaniu, jeśli okaże się, że mam ubytek słuchu?

Po tym, jak otrzymasz wyniki swojego badania słuchu, protetyk słuchu przeprowadzi konsultację, w trakcie której szczegółowo omówi z Tobą wyniki.
 
Jeśli stwierdzono u Ciebie niedosłuch, protetyk pomoże Ci wybrać rozwiązanie wspomagające słyszenie. Gdy już dokonasz wyboru, swój nowy aparat słuchowy otrzymasz w mniej niż tydzień (2-3 tygodnie w przypadku aparatów wykonywanych na zamówienie).


Umów się na bezpłatne badanie słuchu

Jestem bardzo zadowolony z moich nowych aparatów. Żałuję, że nie zacząłem ich nosić dwa lata temu.

David B.

6 korzyści z noszenia aparatów słuchowych

1. Słyszysz wyraźnie w większości sytuacji i bardziej cieszysz się życiem
2. Znów możesz uczestniczyć w rozmowach
3. Unikasz stresu i dyskomfortu związanego z niedosłuchem
4. Nie musisz prosić innych osób o powtórzenie
5. Bez problemu słyszysz rozmowy przez telefon
6. Oglądasz telewizję w tej samej głośności, co osoby wokół Ciebie

Kiedy warto umówić się na badanie słuchu?

Twój zmysł słuchu jest ważny dla Twojego dobrego samopoczucia. Pomaga Ci budować relacje z innymi i doświadczać otaczającego Cię świata. Jeśli czujesz, że nie słyszysz tak dobrze jak kiedyś, nasz zespół specjalistów może Ci pomóc. Jeśli zauważysz u siebie którekolwiek oznaki ubytku słuchu, zalecamy, żebyś umówił się na bezpłatne badanie słuchu.

Czy rozpoznajesz u siebie te oznaki ubytku słuchu?

Czy często podgłaśniasz telewizor?
Czy prosisz swoich rozmówców o powtórzenie tego, co powiedzieli?
Czy masz problem ze zrozumieniem mowy w głośnym otoczeniu?
Czy trudno Ci określić, skąd dochodzą dźwięki?
Czy unikasz niektórych aktywności, bo boisz się, że będzie Ci trudno nadążyć za tym, co się dzieje?
Czy trudno Ci usłyszeć rozmowy przez telefon?

Możesz umówić się na badanie słuchu w Audika.

Umów się na bezpłatne badanie słuchu