Słuchmed zmienia nazwę na Audika

03.01.22

Po 30 latach funkcjonowania na polskim rynku Słuchmed zmienia nazwę na Audika. To międzynarodowa marka gabinetów słuchu obecna w 23 krajach na całym świecie.

Audika jest częścią Demant Group, światowego lidera w branży protetyki i profilaktyki słuchu. To jedyna firma na świecie, która działa we wszystkich obszarach słuchu począwszy od diagnostyki, produkcji aparatów słuchowych, implantów, sprzętu diagnostycznego, kreowania inteligentnych rozwiązań audio dla gier i komunikacji biurowej, po tworzenie centrów badań i rozwoju technologii.

W Polsce Audika zapewnia pacjentom pełną diagnostykę audiologiczną, opiekę lekarzy wielu innych specjalizacji, najwyższej jakości aparaty słuchowe, implanty słuchowe, sprzęt diagnostyczny i rehabilitacyjny oraz wsparcie techniczne dla swoich pacjentów i klientów.

Prowadzi sieć ponad 500 specjalistycznych Centrów Słuchu i 21 Centrów Medycznych z kompleksową opieka medyczną.

W centrum badań i rozwoju Demant Technology Centre w Warszawie i Szczecinie tworzone są innowacyjne rozwiązania oprogramowania, które poprawiają komfort życia niedosłyszących. W fabryce w Mierzynie pod Szczecinem, produkowane są aparaty słuchowe, implanty i sprzęt diagnostyczny, które dystrybuowane są na cały świat.

Firma stawia na wykwalifikowaną kadrę. Zatrudnia ponad 400 dyplomowanych protetyków słuchu i audiologów, którzy systematycznie są szkoleni z najnowszych, innowacyjnych rozwiązań i korzystają z eksperckich urządzeń do diagnostyki i optymalnej regulacji aparatów słuchowych.

Mobilne gabinety badań słuchu, wyposażone w kabinę ciszy i aparaturę diagnostyczną docierają do każdego miejsca w Polsce.

Audika Polska jest jedyną firmą w kraju, która dla dzieci z APD, czyli centralnymi zaburzeniami przetwarzania słuchowego, prowadzi autorską terapię neurorehabilitacji opartą na metodzie SFM-UP z wykorzystaniem systemu FM.

audika